Dzisiejsze kasyna są wyraźnie zdominowane przez automaty do gry, ale królową hazardu jest bez wątpienia ruletka. Jest to najstarsza, najbardziej krzykliwa i naszym zdaniem najbardziej rozrywkowa gra w kasynie, jaką kiedykolwiek wymyślono.

Jest kilka powodów, dla których tak sądzimy. Ma naprawdę proste zasady, przyjemnie się w nią gra, a każda kolejna runda przynosi porządną dawkę napięcia. Wisienką na torcie jest radość z wygranej, gdy uda Ci się trafić właściwy numer. Dodatkowo, ta radość jest inna niż w przypadku automatów do gry. W ruletce masz o wiele większe poczucie, że naprawdę zasłużyłeś na swoją wygraną, ponieważ zwycięskie numery są określane przez Ciebie.

Zasady gry w ruletkę wejdą Ci w krew natychmiast, już po 2-3 zakładach. Twój cel jest prosty. Musisz wybrać wartość liczbową lub funkcję na polu zakładów, które uważasz, że ruletka piłka wyląduje na koniec spin.

Masz do wyboru kilka rodzajów zakładów i to od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz. Należy jednak pamiętać, że nawet ruletka jest grą, w której występuje duża doza prawdopodobieństwa. Chociaż każdy zakład ma inny współczynnik wygranej lub procentową szansę na wygraną, zawsze będziesz potrzebował odrobiny szczęścia.

Wielu bardziej doświadczonych graczy od dawna martwi się o to, jak przejść do szczęścia i nie rezygnować z różnych systemów ruletki lub strategii gry. Jednak to, czy im zaufasz, czy nie, zależy tylko od Ciebie.

Którą ruletkę wybrać? Uważaj na House Edge

ruletkę

Możesz wiedzieć lub nie, ale nie ma czegoś takiego jak ruletka. Istnieje kilka rodzajów tej gry z nieco innymi zasadami. I nie chodzi nam tylko o różnice w rozgrywce, które przynoszą niektóre rodzaje alternatywnej ruletki. Nawet klasyczna ruletka ma kilka wersji opartych na jej bogatej historii.

W europejskich kasynach najczęściej można spotkać ruletkę europejską lub francuską. Nie szukaj żadnych większych różnic w zasadach między nimi. Być może największym z nich jest to, że we francuskiej wersji ruletki, wszystkie etykiety na stole są w języku francuskim, podczas gdy w wersji europejskiej, są one w większości po angielsku lub w języku twojego kraju.

No i oczywiście jest jeszcze amerykańska ruletka. A ta jest już zupełnie inna, i powiedzmy sobie szczerze, jest to na niekorzyść gracza. W amerykańskiej ruletce jest jedno dodatkowe pole. Niestety, w tym polu są dwa zera, co daje kasynu nieco większą przewagę niż zwykle.

Wyjaśnienie nie jest wcale skomplikowane. Kasyno online zawsze ma przewagę nad graczem. Współczynnik wypłat jest zawsze niższy niż rzeczywiste prawdopodobieństwo wygranej. Jeśli grasz w ruletkę z jednym zerem, przewaga kasyna wynosi tylko około 2,7%. Jeśli jednak dodasz kolejne zero, liczba ta wzrasta do 5,26%. Dlatego też zalecamy grę w europejską lub francuską ruletkę i unikanie zagranicznych eksperymentów.

Co to jest stół do ruletki

ruletkę

Przejdźmy teraz do samego stołu do ruletki i jego zasad. Najbardziej istotną częścią gry jest stół do ruletki. Bez tego nie da się grać. W kasynach, stoły do ruletki są zazwyczaj obsługiwane przez krupiera (dealera) i graczy. Krupier jest przedstawicielem kasyna i moderuje grę, przyjmując zakłady, wypłacając wygrane i informując graczy o tym, co dzieje się na stole. Gracze w ruletce nie grają przeciwko sobie, ale też nie współpracują. Grają dla siebie, a wygrana lub przegrana jest niezależna od zakładów innych graczy. W kasynach online jest to oczywiście trochę inne, ale zasada jest dokładnie taka sama.

Sam stół do ruletki składa się z dwóch części – koła ruletki i obszaru gry. Gra rozpoczyna się na powierzchni do gry, zwanej ekranem do gry, na którym stawiasz zakład. Następnie do gry wchodzi koło ruletki i to właśnie ono określi, kto będzie zwycięzcą, a kto przegranym na końcu gry.

Leave a Comment on Zasady gry w ruletkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *